Günübirlik Datça Turları

Knidos Antik Kenti - Palamutbükü - Eski Datça Turu
  • Datça Merkez ( Cumhuriyet Meydanı ) hareket ile konakladığınız otelden de sizi alarak, Knidos Antik Kenti, Palamutbükü ve Eski Datça Turumuza başlıyoruz. Yaklaşık bir saat yolculuk sonrası, antik çağın en önemli ticaret, sanat ve kültür merkezi olan Knidos Antik Kenti’ne varıyoruz. Kokartlı rehberimiz eşliğinde  Knidos Güneş Saati ve Knidos Aphrodite ( Afrodit ) Tapınağı'da dahil olmak üzere tüm Knidos Antik Kenti’ni hep beraber geziyoruz ve bu turumuz tahmini 2 saat sürüyor. Knidos Antik Kenti gezimiz, öğle saatlerinde yapıldığı için yanınızda güneşten korunmak için gereken malzemeleri bulundurmanızı önemle tavsiye ediyoruz.
  • Knidos Antik Kenti ziyaretimiz sonrası, öğle yemeği ve doğa ile iç içe, berrak denizi ve kumsalından faydalanmak için Palamutbükü’ne geçiyoruz. Datça'nın en güzel koylarından biri olan Palamutbükü' nün, cennet gibi doğası ve muşteşem denizi ile sizi hayran bıraktıracağından eminiz. Palamutbükü ziyaretimiz tahmini 2,5 saat sürüyor. Palamutbükü ziyaretimiz sonrasında ise Eski Datça gezimiz için yola çıkıyoruz ve tahmini 30 dakika sonra, son durağımız olan Eski Datça'ya varıyoruz.
  • Eski Datça için, varoluşundan itibaren, antik çağlardan beri, yaşamın hep var olduğu, daracık sokakları, tarihi yapıları ile Datça’nın küçük ve şirin kasabası diyebiliriz. Eski Datça'da, tarihi taş evleri, Can Yücel'in yaşadığı ev de dahil olmak üzere, tüm Eski Datça' yı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Datça’ya dönüş için yola çıkıyoruz, sizi alındığınız yere bırakıyoruz ve Günübirlik Turumuz sona eriyor.
Datça Palamutbükü Tekne Turu
  • Datça Yat Limanından 10:30 hareket ile Datça Tekne Turumuza başlıyoruz. Güzergah; Dilek Mağarası, Domuz Çukuru, Palamutbükü, Hayıtbükü, İnce Burun ve Akvaryum.
  • Bir saat süren yolculuk sonrası, ilk durağımız olan ve sadece tekne ile ulaşılabilen, çam ormanları ile kaplı, berrak denizi, kum ve çakıl taşıyla oluşan sahiliyle sizi hayran bırakacak olan Domuz Çukuru Koyu ( Domuzbükü ) girişinde bulunan, kireçtaşı kayaların arasında büyük bir mağara olan Dilek Mağarasında 5 dakikalık görsel bir gezi sonrasında, dinlenme ve yüzme molası için Domuz Çukuru Koyunda teknemizi demirliyoruz.
  • Domuz Çukuru Koyunda verdiğimiz 30 dakikalık yüzme ve dinlenme molasından sonra, Datça Yarımadasının en meşhur ve popüler koyu olan Palamutbükü Koyuna doğru yola çıkıyoruz ve yaklaşık 1 saat sürecek yolculuk sonrasında, yine 1 saat, yemek, dinlenme ve yüzme molası için Palamutbükü Marinaya demirleyerek karaya çıkıyoruz.
  • Palamutbükü ziyaretimiz sonrasında, Datça’ ya dönüş yolculuğumuz başlıyor ve yarım saat sürecek bir yolculuk sonrasında teknemizi yüzme ve dinlenme molası için 30 dakikalığına Hayıtbükü Koyuna demirliyoruz.
  • Hayıtbükü Koyundan hareketle, yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculuk ile yine sadece deniz yolculuğu ile ulaşımın mümkün olduğu, suyun turkuaz rengi ve berraklığı karşısında, cam gibi gözüken denize atlamaktan kendinizi alamayacağınız İnceburun Koyuna varıyoruz. 30 dakika sürecek deniz keyfinden sonra, dönüş yolunda son yüzme molamızı vermek üzere Akvaryuma doğru yola çıkıyoruz.
  • Akvaryumda vereceğimiz yüzme molamızdan sonra, Datça Yat Limanına dönüş için yola çıkıyoruz ve saat 18:00’ de turumuz sona eriyor.

Günübirlik Knidos Antik Kenti - Palamutbükü - Eski Datça Turu ve Datça Palamutbükü Tekne Turu Hakkında Daha Detaylı Bilgi ve Rezervasyon İçin Telefon: 0252 712 84 00